Yeni Hamle Koleji öğrencisinden yüzme başarısı

Özel Malatya Yeni Hamle Koleji öğrencilerinden Mehmet Gazi Gelirli, Malatya Yüzme Gençler A Kategorisi'nde 50 metre,200 metre ve 400 metre yarışlarında Malatya İl Birinciliğini elde ederek Türkiye Yarı Finallerinde Malatya'yı temsil etmeye hak kazandı.

Bir Çocuğun Başarılı Olabilmesi için Kazandırılması Gereken Başlıca Beceriler

Eğitimci ve ebeveynlerin önem verdiği konulardan biridir başarılı çocuklar yetiştirmek. Başarılı insanın tanımı değişse de, akademik yeterlilik açısından ele aldığımızda başarı, kalıtsal ve sonradan kazanılan birçok faktöre bağlı, karmaşık bir olgudur ve birbirine bağlı sayısız beceri gerektirir.

YENİ HAMLE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ve REHBERLİK

Yeni Hamle Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi olarak, kendini tanıyan, çevresindeki olanakların farkında, karşılaştığı güçlükleri sorun haline dönüştürmeden çözebilen ve doğru kararlar vererek özünü gerçekleştiren, iletişim becerilerine sahip, mutlu, sağlıklı ve yaratıcı bireyler yetiştirebilmeyi, sistematik ve profesyonel bir yardım hizmeti ile amaçlıyor.

Öğrencilerimizin Almanca Röportajı

Öğrencilerimizden Esra GÜRBÜZ ile Okul Müdüremiz Sayın Özlem Yazıcı Almanca olarak röportaj vermiştir.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyetimizin 96. yılı dolayısıyla okulumuzda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı.

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA HAFTASI

Okulumuz öğrencileri tarafından 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası programı düzenlendi.

LÖSEV HAFTASI

İnönü Üniversitesi Patoloji Bölümü hocalarından Prof. Dr. Emine ŞAMDANCI hocamızı misafir ettik.

Mevlid-i Nebevi Programı

Okulumuz Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Mevlid-i Nebevi Programı düzenledi.

Temiz Okul, Sağlıklı Okul

Yeni Hamle Koleji Fen ve Anadolu Lisesi olarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "TEMİZ OKUL, SAĞLIKLI OKUL Projesi" kapsamında BEYAZ BAYRAK aldık

Barış Pınarı'na Destek

Ekim Çarşamba günü başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na katılan Türk Silahlı Kuvvetlerine destek olmak amacıyla, Özel Malatya Yeni Hamle Koleji'nin tüm öğretmen ve öğrencileri okul bahçesinde görüntülü bir mesaj sergiledi.

Etkili Öğretmenlik Becerileri

Kurumumuzda görev yapan öğretmenlerimize hizmetiçi eğitimlerimiz kapsamında Etkili Öğretmenlik Becerileri Semineri verildi.

Kulüp Çalışmalarımız Başladı

Yeni Hamle Koleji olarak öğrencilerimizin kişisel gelişimi ve el becerilerini güçlendirmek için her yıl yapılan kulüp çalışmalarımız başladı.

Görsel Sanatlar Dersimiz Çok Zevkli

Görsel Sanatlar dersimiz Ders Öğretmeni Nezahat hocamın eşliğinde çok verimli ve zevkli geçiyor.

Aşure Günümüz Yoğun İlgi Gördü

Yeni Hamle Eğitim Kurumlarının her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve yüzlerce misafiri ağırladığı Aşure Programı bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

YENİ HAMLE KOLEJİ’NDEN SANATA DAİR GÜZEL HAMLE

Özel Malatya Yeni Hamle Koleji ve Olimpiyat Okulları öğrencilerinin bir yıl boyunca resim atölyelerinde hazırladıkları çalışmalar 3 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen sergiyle görücüye çıktı.

Spor yorumcuları Cüneyt Şen ve Levent Tüzemen, öğrencilerle buluştu

Spor yorumcusu Cüneyt Şen ve Sabah Gazetesi futbol yorumcusu Levent Tüzemen, Malatya'da Yeni Hamle Eğitim Kurumlarında öğrencilerle biraraya geldi.

KARİYER PLANLAMASI

ONUR YAR VE KARİYER PLANLAMASI

Olimpiyat Koleji Öğrencilerine Motivasyon Etkinliği

Kardeş okulumuz olan Olimpiyat Koleji 8. sınıf öğrencilerini davet ettik.

SAYISAL SÜPER LİG SINAVINA YOĞUN İLGİ

30 Mart tarihlerinde Özel Malatya Yeni Hamle Eğitim Kampüsünde 8. Sınıf öğrencileri için yapılan sayısal süper lig sınavının 3. oturumu yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Bursluluk Sınavımız Yoğun bir katılım İle Gerçekleşti.

23-24 Mart tarihlerinde Özel Malatya Yeni Hamle Kolejinde 8. Sınıf öğrencileri için yapılan Bursluluk Sınavımız yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

HER HAFTA BİR KERMES

Okulumuzun 10/K, 9/K ve 9/L sınıfı öğrencileri tarafından her hafta bir kermes düzenlendi.

91.000 DEV ÖĞRENCİ ORTAOKULU'NDAN KURUMUMUZA ZİYARET

91.000 Dev Öğrenci Ortaokulu'ndan bir grup öğrenci, öğretmen ve idarecileri kurumumuzu ziyaret ettiler.

YENİ HAMLE'DEN SINAV HAMLESİ

Üniversite sınavına hazırlık yapan öğrencilerde sınav heyecanın yenmek, gerçek sınavda karşılaşabilecekleri aksaklıklara engel oluşturmak amacı ile TÖDER sınavı 9-10 Mart tarihlerinde İnönü Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde 1500 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Altın Ödüllü Bursluluk Sınavı

Yeni Hamle Koleji Fen ve Anadolu Lisesi 8. sınıflara özel 23-24 Mart 2019 tarihinde ALTIN ÖDÜLLÜ bursluluk sınavı düzenlenecektir.

TAEKWONDO KULÜBÜ

Hafta sonu kulüplerimizde, taekwondo sporuna ilgi duyan öğrencilerimiz için Taekwondo kulübü çalışmalara başlamıştır.

10/L SINIFI KERMESİ

10/L sınıfı öğrencilerimiz, sınıf öğretmenimizin öncülüğünde yardıma muhtaç ailelere teslim edilmek üzere koli hazırlamak için kermes düzenlemişlerdir.

HEDEF 52 KİTAP

Öğrencilerimizle her hafta bir kitap okuyarak yılda 52 kitap okumayı hedefliyoruz.

KARNE TÖRENİ

2018 2019 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle öğrencilerimiz karnelerini aldılar.Onur belgesi alan öğrenciler ile bu ay sonu kitap okuma birincilerine ödülleri tören eşliğinde verildi.

ERCİYES GEZİSİ DÜZENLENDİ

Yeni Hamle Temel Lisesi ve Yeni Hamle Koleji'nin ortaklaşa yaptığı Kozaklı,Kayseri ve Erciyes gezisi gerçekleştirildi.

TÖDER GENEL DENEME SINAVI YAPILDI.

İnönü Üniversitesi Meslek Yüksek okulu yerleşkesinde 12. sınıf öğrencilerine yönelik TÖDER deneme sınavı yapıldı.Öğrencilerin birebir sınav ortamını yaşadıkları provada her öğrenci tek tek aranırken sınava cep telefonu ve hesap makinesi gibi elektronik cihazlar alınmadı.İlk gün TYT ikinci gün AYT konularını kapsayan sınavda ÖSYM'nin belirlediği sınav kuralları aynen uygulandı.

ALTIN ÖDÜLLÜ BURSLULUK SINAVI

Yeni Hamle Eğitim Kurumları tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Altın Ödüllü Bursluluk sınavı' bu yılda 5-6 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.Her yıl düzenlenen sınava yoğun kayılım ile gerçekleştirildi.

Erken Kayıt Avantajlarından Yararlanın

Yeni Hamle Eğitim Kurumları 10 Ocak 31 Mart erken kayıt avantajlarını kaçırmayın.

NAMAĞLUP BASKETBOL TAKIMIMIZ FİNALDE

Yeni Hamle Koleji basketbol takımı grup birincisi olarak çıktığı turnuvada perşembe günü final maçında takımımıza başarılar diliyoruz.

OKUMA BİRİNCİLERİ AÇIKLANDI.

Yeni Hamle Kolejinde Track Test uygulaması sonuçları ve okuma birincileri açıklandı.Birinci olan öğrencilerimize ödülleri verildi.

VELİ TOPLANTISI

12. Sınıflara yönelik veli bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TRACK TEST YAPILDI

Uluslararası geçerliği olan ve üniversite sürecinde hazırlık sınıfını doğrudan atlatan ''TRACK TEST'' sınavı okulumuzda yapıldı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Yeni Hamle Eğitim Kurumları 24 Kasım Öğretmenler günü için verdiği yemekte öğretmenlerinin öğretmenler gününü kutladı.

10 KASIM

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80.yıl dönümünde Yeni Hamle Kolejinde düzenlenen anma programı yapıldı.

VATAN SEVGİSİ

Yeni Hamle Koleji değerler eğitimi kapsamında yapılan ''vatan sevgisi'' adlı pano yarışması sonuçlandı.Birinçiliği ve ödülü 11-K ve 11-L sınfı birlikte paylaştılar.

OKUL MECLİSİ BAŞKANI SEÇİMLERİ

Özel Yeni Hamle Koleji'nde demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen ''Başkanlık Seçimi'' heyecanı yaşandı.Adaylarımız 11-K Hüseyin Erdinç Kaynarca,10-K Elif Yaren Eraydın,10-L Ahmet Seymen Şahin arasında yaşanan demokrasi mücadelesini 11-K sınıfından Hüseyin Erdinç Kaynarca Okul Meclisi Başkanı seçildi.

VELİ TOPLANTISI

Yeni Hamle Koleji cumartesi günü veli bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TÜBİTAK PROJELERİ

Yeni Hamle Koleji TÜBİTAK Projeleri bilgilendirme semineri yaptı..Malatya İl Milli Eğititim Müdürlüğü Ar-Ge biriminden Hasan Hüseyin YÜCEL beyin yapmış seminerde öğretmenlerimiz bilgilendirildi.

23 EKİM DÜNYA MOL GÜNÜ

Kimyanın en önemli kavramı olan mol biriminin 23 Ekim Dünya Mol Günü olarak ilan edildiğinden Yeni Hamle Koleji kimya öğretmenimiz Gönül hoca tarafından düzenlenen birçok etkinlikle okulumuzda kutlandı.

HAYVANAT BAHÇESİNE GEZİ

Yeni Hamle Koleji Malatya'da açılan hayvanat bahçesine gezi düzenledi.Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla keyifli bir gezi gerçekleştirildi.

GELENEKSEL AŞURE ETKİNLİĞİMİZ

Özel Malatya Yeni Hamle Koleji Anadolu Lisesi kampüsünde düzenlenen aşure ikramına öğrenciler , öğretmenler veliler Yeni Hamle Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu başkanı Abdullah Çorlu , Genel Müdür Ahmet Polat Kaya ,Yönetim Kurulu üyeleri Hasan Göğüş, Hasan Hüseyin Arslan ve üst düzey protokol üyeleri katıldı.

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Okulumuzda bugün itibariyle ilk ders zili çaldı.Okulumuz Genel Müdürü Ahmet Polat KAYA okulda düzenlenen törende yaptığı konuşmada yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

KARADENİZ GEZİSİ

Yeşil ve yeşilin tonlarını,şelaleleri, gölleri,tarihi yerleri bir arada aradığımız bir yer düşününce ilk aklımıza gelene yani,Doğu Karadeniz Bölgesine;ara grup öğrencilerimizle yaptığımız gezi 9-10-11-12 mayıs tarihlerinde yapıldı.

ANNELER GÜNÜ

CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR.

BAHAR ŞENLİĞİ

Yeni Hamle Koleji geleneksel bahar şenliği düzenledi.Düzenlenen şenliğe öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgi vardı.Gün boyu çuval yarışı,halat çekme yarışı,dilek balonu uçurma,voleybol turnuvası ve bisiklete binme etkinlikleriyle gün boyu eğlenceli vakit geçiren öğrenciler okul servisiyle evlerine bırakıldı.

ÖDÜL TÖRENİ

Yeni Hamle Eğitim Kurumları olarak Malatya genelin de 5.,6.,7.,9.,10.,11. sınıflarına yönelik yapılan bursluluk sınavında başarılı olan grup birinçilerine altınları takdim edildi.

Spor Gezisi

Müspet bilimlerin temellerine dayanan , güzel sanatları seven , fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık delilidir.

VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Öğrencilerimizin sınav sonuçlarını,aldıkları notları,devam-devamsızlıklarını bildirmek;öğrencinin genek gidişatını değerlendirmek,gözlemlenen olumlu-olumsuz davranışları görüşmek,yapılan-yapılacak çalışmaları kararlaştırmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amaçıyla 9.,10.,11.,12.sınıf velilerimizi için veli bilgilendirme toplantısı yapıldı.

MALATYA DA SU MUSLUKTAN İÇİLİR

Su canlıların yaşaması için hayati öneme sahiptir. En küçük canlı organizmadan en büyük canlı varlığa kadar, bütün biyolojik yaşamı ve bütün insan faaliyetlerini ayakta tutan sudur. Dünyamızın %70'ini kaplayan su, bedenimizin de önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNİN DÜZENLEDİĞİ TÜBİTAK SERGİSİ AÇILDI.

İnönü Üniversitesinde Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 48. Lise öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge sergisine öğrencilerimiz tarafından ziyaret edildi.

ÖDÜL TÖRENİ

Yeni Hamle Eğitim Kurumları Özel Malatya Koleji basketbol takımı il birinçiliğinden sonra bölge birinçiliğini de alınca kurum yetkilileri tarafından altın ile ödüllendirildi.Özel Malatya Yeni Hamle Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa SUR,basketbol namağlup olarak şampiyonluğa ulaştıklarını ifade etti. Sayın SUR, '' Bu başarı da emeği geçen başta öğrencilerin aileleri ve okul yönetimi olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ederim''ifadelerine yer verdi.

BÖLGE TURNUVASINDA 1. OLDUK

Yeni Hamle Koleji'nin katıldığı bölge basketbol turnuvasın da grup 1.'si ve bölge 1.'si olarak tamamladı.Takım antrenörü sayın Mustafa Sur yaptığı açıklama da ''takımım bu kupayı fazlasıyla haketti ve emeklerinin karşılığını aldılar.''dedi.Bugün Mardin de düzenlenen kupa töreninin ardından Mlatayaya hareket eden takımımız heyecanla okulunda bekleniyor.

BASKETBOL BÖLGE TURNUVASI BAŞLADI

Basketbol bölge turnuvası Mardin de başladı.Yeni Hamle Özel Malatya Koleji Siirt Spor Lisesiyle oynadığı maçta 65'e 52 sayıyla turnuvaya galibiyetle başladı.Çarşamba günü oynanacak maça hazır olduklarını belirten beden eğitimi öğretmeni aynı zaman da antranör olan sayın Mustafa SUR '' Okulumuza kupayı getireceğiz''dedi.

ZEYTİN DALI

Yeni Hamle Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de sürdürülen ''ZEYTİN DALI'' operasyonuna maddi manevi destek verdiler.Öğrencilerin topladıkları paraları Malatya Valiliği tarafından düzenlenen Afrin'deki ''ZEYTİN DALI'' operasyonuna katkı sağlamak amacıyla yetkililere verildi.

AFRİN'E YARDIM

Okul müdürümüz özlem yazıcı ile okulumuz sınıf başkanlarıyla Afrin'de bulunan Türkmen kardeşlerimize yardım toplantısı yapılmıştır. Toplantıda başkanlarımız aracılığı ile öğrencilerimiz bilgilendirilerek Türkmen kardeşlerimize yardım yapılacağı bilgisi verildi.

ALTIN ÖDÜLLÜ BURSLULUK SINAVI

Yeni Hamle Eğitim Kurumlarının her yıl düzenlediği 13-14 Ocak Tarihlerinde yapılan“ALTIN ÖDÜLLÜ BURSLULUK SINAVI”na 2.168 öğrenci katıldı.

Huzurevi Ziyareti

Yaşlanmak karşı konulamaz bir gerçek olsa da bunun da güzel taraflarını bulurak,ömrünün son baharını yaşayan büyüklerimizin ellerini öperek hayır dualarını aldık,tecrübelerini dinledik.

ŞAMPİYON YENİ HAMLE KOLEJİ

Tecde spor salonunda düzenlenen turnuva da üst üste maçlar kazanarak finale katılmayı hak kazanan Yeni Hamle Koleji,final maçında rakibini 83-49 farkla yenerek şampiyon oldu. Antrönörümüz Mustafa SUR'a ve ekibine teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

ŞEHİTLER VE GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET

Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

FİNALDEYİZ....

Gurur kaynayğımız Basketbol Takımımız Fi - nal - de...

YARI FİNALDEYİZ...

Çeyrek final de Selattin Eyyubi Anadolu Lisesiyle eşleşen okulumuz 63-21 skorla maçı kazandı.Kupayı hedefleyen takımımız üst üste 3 maçı alarak yarın ki yarı final maçını kazanıp finale çıkmayı hedefliyor.İyi oynayan kazansın.Rkaiplerimize başarılar dileriz.

GALİBİYETLE DEVAM EDEN II.TURNUVA

Turnuvamızın II.karşılaşmasıda yine galibiyetle sonuçlandı.62'ye 47'i ile sonuçlanan galibiyette öncelikli olarak Antrönörleri Mustafa SUR Hocamıza bu başarıda üstünlük gösteren koca yürekli 12 dev adamlarımıza hayatları boyu başaırlar diler teşşekkürlerimizi borç biliriz.

Turnuvaya galibiyetle başladık...

Okul basketbol takımımız turnuvaya galibiyetle başladı.Yeni Hamle Özel Malatya Koleji:81 Beydağı Anadolu Lisesi:57.Yeni Hamle Özel Malatya Koleji Beydağı Anadolu Lisesi yenmekle kalmadı turnuvanın devamı için önemli bir kazanım elde etti.Doğru planma,iyi bir kadro ve tüm unsurların bütünleşmesiyle beden eğitimi ve takım antrenörü olan sayın Mustafa Sur hocamız yarın ki oynanacak maç için takımının hazır olduğunu açıkladı.

ANNELER BİRLİĞİ

Okulumuz bünyesi de annelerimizi aktif hale getirmek etkinliilklerimizi annelerimiz araçığıyla faaliyetleriimizi yürütmek için Anneler Birliği kuruldu.

AĞAÇ DİKİMİ

Öğrencilerimizle birlikte ağacın, yeşilin ve yeşille gelen huzurun önemini vurgulamak adına herkesin bir ağacı olsun kampanyası adı altında okulumuzun bahçesini ağçlandırdık.

YARDIM KAMPANYASI

Yardımlaşmanın ve dayanışmanın bu kış aylarında daha fazla hissedilmesinden dolayı yürekleri burkan manzaralara şahit olduk.Öğrencilerimizle birlikte yapılan kermeste elde edilen gelirlerle ihtiyaç sahibi 20 aileye kömür yardımı yaptık.

DEĞERLER EĞİTİMİ SEMİNERİ

Değerler Eğitimi Kapsamında Kasım Ayı Değerimiz olan "Şahsiyetli İnsan Olma" konulu seminere davetimizi kırmayarak okulumuza gelen Bilsam Kurucularından Prof.Dr. İbrahim GEZER'e verdiği seminerden dolayı teşekkür ederiz.

BİR CAN BİR KAN KAMPANYASI

Kızılayın okulmuzda yapmış olduğu BİR CAN BİR KAN Kampanyasına okulumuz bünyesindeki Temel Lise İdarecilerinden, okulumuz öğrencileri, öğretmenleri ve velilerinden yoğun ilgi gördü.Toplanan kanlarla birlikte kızılay ekibi memnun bir şekilde günün sonunda okulumzdan ayrıldılar.

GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFIN' DAN ANLAMLI ZİYARET

Türkiye Gaziler ve Şehit aileleri vakfı Malatya şübesi Başkanı Sayın: Muharem Kıbrız' dan Okulumuza anlamlı ziyaret 'te bulunuldu. Bu güne kadar vakıfa verdiği desteklerden dolayı Yeni Hamle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın: Ahmet Polat Kaya 'ya plaket taktimi yapıldı. Anlamlı ziyaretlerinden dolayı Sayın:Muharem Kıbrız ve ekibine Teşekür ederiz.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Okulumuz öğrencilerinin düzenlemiş olduğu organizasyonlarla tüm öğretmenlerimizin özel gününü kutladık.Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz güzel görüntülere imza atılar.